BIOGRAFIE

4. září 2010 v 17:58 | Claritte* |  about Chris
Na tomhle jsem pracovala 3 dny a sama. Z žádného jiného blogu jsem nekopírovala. JE PŘÍSNÝ ZÁKOS TOHLE KOPÍROVAT. Dalo mi to docela zabrat, vyhledat informace a opravdu jsem z jiného blogu nekopírovala.

Christina Aguilera- Životopis


Christina Maria Aguilera se narodila 18.prosince 1980 ve Staten Island v New Yorku ve znamení střelce.


Jako malá:
Christina se narodila sežantovi americké armády (Fausto Wagner Xavier Aguilera) a matce Shelly Loraine Fidler. Otec byl latinského původu narozen v Ekvádoru, zatímco její matka Kanaďanka s neměckými, dánskými, irskými a anglickými předky. Seznámili se když její otec sloužil na Earnest Harmon Air Force Base(letecká základna) v Kanadě. Žila se svými rodiči a sestrou Rachel do svých 7 let. Christinu učili ke španělskému jazyku, proto ho dokonale ovládá. Když se Aguilerovi rozvedli (kvůli citovému a fyzickému násilí otce), žili s matkou a sestrou u babičky v Pensylvánii, mimo Pittsburg. O svém dětství napsala Chris později i písně jako "Oh mother" nebo "I'm OK". Nezkoušela už otce nadále kontaktovat a přerušila s ním veškerý spoj. Zanedlouho se její matka znovu vdala a změnila si své jméno na Kearns podle svého současného manžela Jima Kearnse,

Už jako malá měla Christina obrovský talent a byla aspirovaná ke zpěvu. Všude byla známá jako "malá holčička s velkým hlasem" a zpívala v místních soutěžích, které převážně vyhrávala. Když se někdo dozvěděl, že s ní bude zpívat v soutěži, okamžitě odstoupil, protože pochopil, že nemá žádnou šanci. Samozřejmě, její vrstevníci začali na její úspěch žárlit a neubránila se útokům na její osobu (jako například napadení v tělocvičně, propíchnutí pneumatiky u auta,...). Rodina se musela přestěhovat do jiné části města a zakázali Christině jakkoliv ukazovat svůj talent, aby se vyvarovali podobným situacím. Navštšvovala střední školu Marshalla u Wexfordu a Severní Alleghena Intermadiate střední škola. 15.března 1990 (9 let) se zúčastnila pěvecké soutěže Star Search, kde si zazpívala "A sunday kind of love", ale prohrála a zkončila "až" na 2. místě. Zpívala i jinde a všichni prohlašovali, že tohle nezpívá nevinná 10-letá dívka, ale 20-letá černoška.

Naprostý zlom přišel až v době, kdy se začal vysílat zábavný pořad na Disney Channel: "Mickey Mouse Club", kde s ní začínala třba Britney Spears, Jessica Simpson nebo Justin Timberlake. Později brala Christina Britney a Jessicu za své konkurentky. Show trvala další rok, do jeho zrušení.
Jeden z nejlepších výkonů podala v písni od Whitney Houston: I have nothing, kde výborně trefovala vysoké tóny. Od roku 1994 začala posílat různé demo nahrávky do nahrávacích studií a doufala, že se jí někdo ujme.

Pop music začátky a Christina Aguilera (1998-2001)
V roce 1998 si Christinu vybrali pro nazpívání písně "Reflection", do Disney pohádky Mulan. Po natočení nahrávky získala smlouvu s RCA recording, kde nahrál svoje první album "Christina Aguilera" (vydání: 24.srpna 1999). Píseň "Reflection" se ihned v prvním týdnu dostala do předních příček hitparád a byl nominován na "Zlatý globus" jako "Nejlepší originální píseň". Album dosáhlo vrcholu americké hitparády. Prodalo se více než 17 milionů kopií. Obdržela nominaci na Grammy a vyhrála ji za "Objev roku".

V roce 2000 uplatnila svůj španělský původ a nazpívala album Mi Reflejo, která obsahovala písně pouze ve španělském jazyce (vydání: 12.9.2000). Někteří album zkritizoval. Za toto album dostala cenu "Latino Grammy" a první místo v Latino hitparádě. 24.řijna 2000, vydala Christina ještě jedno album s názvem "My kind of Christmas", které je už podle názvu vánoční.

Ricky Martin požádal Christinu o natočení společného duetu "No Want's to be lonely", který se stal okamžitě hitem. Zanedlouho byla vybrána Christina, Pink, Maya a Lil Kim pro nazpívání písně "Lady marmelade" k filmu "Moulin Rouge". Song se okamžitě stal č. 1. pro jedenáct zemí a jako jedniný v historii byl nejúspěšnější airplay. Všichni 4 umělci získali za píseň Grammy "pro nejlepší spolupráci na písni".

Stejný rok ještě vyšel sing "Just be free". Stejnojmenné album mělo také vyjít, ale podle jistých porušení smluvních podmínek se vydávání stoplo. Album obsahovalo demo nahrávky, které Christina nazpívala. Nakonec se album stejně v roce 2001 vydalo s fotografiemi 15-leté Christiny.

Přesto, že měla Christina tak velký úspěch, začala být nespokojená s tím, jak vypadá. Hodně lidí jí přezdívalo "sladkou žvýkačkou" podle velice populárního stylu. Začala mít plány, že její nové album bude více do hloubky, jak citově, tak texově. V řijnu 2001 obvinila svého manažera Steva Kurtze, za nesprávné, nepřimeřené a nevhodné chování na její odborné činnosti. Tím Kurtz skončil jako manažar a nastoupil Irving Azoff.

Nová image a Stripped (2002-2004)
Dne 29.řijna 2002 s hodně velkým zpožděním, se vydala druhá oficiální deska Stripped, které se během 1. týdne prodalo přes 300.000 kusů. Většina písní, byla vlastní tvorba Christiny. CD mělo směsici různých hudebních stylů a hodně lidí na ní spolupracovalo (třeba i Alicia Keys). Album bylo velice dobře hodnoceno i od kritiků, až nadočekávání. Christina si začala pěstovat novou, sexy image. Po vydání se zúčastnila odvážného focení pro pánské časopisy (jako Rolling Stones) třeba i celá nahá. Vzala si přezdívku X-Tina a nechala si udělat tetování a i několik pearcingů po těle.

Zpočátku velice vzrušující vzhled měl negativní ohlas v Americe, zvlášť po vydání lechtivého klipu k písni Dirrty. Pak vydala další singly jako "Beautiful" za kterou dostala Grammy za "nejlepší pěvěcký výkon". Za album dostala Xtina více než 13 milionů.

Aguilera se spojila s Justinem Timberlakem a spolu odjeli na Justifield Tour. Po nehodě Christina změnila jméno svého turné na "Stripped World Tour" a koncertovala už bez Timberlakea. Přebarvila si vlasy na černo a její show byla hodnocena jako "nejlepší tour roku". Párkrát vystupovala s Pussycat Dolls.

Po hodně velkém zpoždění bylo vydáno v roce 2004 i DVD "Stripped Live in UK", které opět slavilo velké úspěchy. Christina chtěla začít novou šňůru turné, ale kvůli poškození hlasivek, se zrušilo. V roce 2003 se objevila Christina s Madonnou a Britney Spears na předávání MTV music awards a předvedla tam líbací scénu s Madonnou na píseň "Like a Virgin". Probudila tím bouřlivou diskuzi.

V podním létě 2004 vydala Christina sing "Car wash" k pohádce "Příběh žraloka", který komerčně selhal v Americe, ale v jiných částech Zemi si vedl bezvadně, to samé i s druhým singlem"Tild heard Ya back"

V roce 2004 se rozhodla pro komletní změnu image ála Marilyn Monroe, který pojala jako svůj velký vzor. Opravdu si přebarvila vlasy z tmavé krkavčí černé na plavou blond a svou hřívu si ostříhala a začala natáčet do stylu 40-50 let. Od toho se také odvíjí její další deska.

Umělecké vývoje a Back to Basics (2005-2007)
Back to basics (B2B) je 3. studiové album X-Tiny, vydané 15.srpna 2006. Vyšplhal se na 1. příčky americké i anglické hitparády a slavy nečekanné úspěchy po celé zemi. Album bylo hodnoceno dobře, i když někteří její novou image odsuzovali. Vytvořila si vlastní styl, kteří všichni hodnotili jako seběvědomý a sexy. Její vydané singly "Aint no other man" a "Hurt" se dostaly na přední příčky hitparád. B2B se prodalo 4 milionů po celém světě.

Odstartovala také své turné "B2B tour" po Asii, Austrálii, Americe a Evropě. Extravagantní koncerty v Severní Americe vydělaly neuvěřitelných 50 milionů. Po celé zemi poté 40 milionů.
Jednalo se o nejúspěšnější turné roku 2007 od ženy. V roce 2008 vydala DVD "Back to Basics: Live a down under"

Christina opět v roce 2007 vyhrála další Grammy za píseň "Aint no other man" a ještě na tatéž akci si zazpívala píseň od Jamese Browna "This is a Man's World", za který sklidila obrosvký ohlas. V lednu 2007 byla jmenována "19. nejbohatší žena světa" podle časopisu "Forbes".


Největší hity a Bionic (2008-současnost)
V roce 2008 se Aguilera podílela na soundtracku k filmu "Shine a Light", ke kterému nazpívala píseň s Rolling Stones "Live with me". X-Tina je již 10 let ve filmovém průmyslu a vydává desku "Keeps Getting Better:Decate hits" které obsahuje hity jako "Lady Marmelade",...CD se vydalo 11.11.2008 a bere se jako 3. studiové album krásky.


Po velice dlouhé pauze konečně 8.6.2010 vydalam svůj oficiální 4. debut s názvem Bionic. Pilotním singlem se stala provokativní píseň "Not myself tonight", která vyvolala vlnu rozruchu už jen proto, že Christina naprosto změnila svůj styl hudby i image a lidé jí obviňovali z kopírování stylu nejoblíbenější umělkyně letošní doby Lady Gaga. Deska byla pro kritiky velkým zklamáním. "Pohřbilo její pohádkový hlas a je přeplácané." Takhle ho hodnotili. Proto jí pomyslnou korunu vyrvala Gaga a Christina zrušila svoje turné údajně kvůli nedostatku času, ale reportéři dávají vinu malému úspěchu v USA. Turné je naplánováno na rok 2011 a její druhý sing s alba by "You lost me".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama